Zahradní potřeby, zahrada, zahrádkaření, kutilové, zahrada.

REALIZACE ZÁVLAH

Úvod

Vhodné, funkční, optimalizující spotřebu vody zálivky zahrady. Díky neustálým inovacím jsou dnes dostupné všem. Systémy společnosti Claber jsou navrženy dle profesionálních norem, ale tak, aby byly vhodné pro domácí hobby použití. Technologie, funkčnost a údržba systému Vám zjednoduší život a Vaše rostliny se stanou zelenější.

Důvodů, proč používat automatické závlahové systémy, je mnoho. Například nepotřebují obsluh. Zálivka totiž probíhá v době, kdy se trávník nepoužívá a kdy je zálivka nejefektivnější. Dokonalá distribuce vody na plochu trávníku ve správném množství zaručuje velké úspory vody. Závlahové systémy nepředstavují ani překážku pro sekačku, protože postřikovače jsou umístěny zároveň s povrchem. Také trvale zhodnocují cenu vaší nemovitosti apod.

claber cl cl

Podzemní závlahové systémy

K dostatečně efektivní závlaze je potřeba především systém, který má správný výkon. Tedy správně nastavený srážkový poměr, jednotnou distribuci vody z rozstřikovačů, jeho správné časové a průtokové nastavení, znalost spotřeby vody jednotlivých rostlin a hloubku jejich zakořenění, znalost propustnosti půdy a meteorologických faktorů.

Z čeho se systém skládá? Ze zdroje vody, ovládaného programovatelnou či manuální časovou jednotkou, elektromagnetických ventilů, potrubí, mechanických spojek, výpustních ventilů, mnoha druhů pevných i rotačních podzemních rozstřikovačů, čidel počasí, ventilové šachty a dalšího doplňkového příslušenství.

Jak ho navrhneme a postavíme? Obojí vyžaduje základní znalost hydraulických principů, vydatnosti zdroje, klimatické faktory ovlivňující průběh fotosyntézy a odpar vody ze zavlažovaných ploch apod. Odborná firma Vám zajisté poradí jak s plánováním systému tak i s jeho realizací, která vyžaduje určité praktické zkušenosti.

Co v zimě? V nabídce většiny odborných firem jsou systémy jak bezúdržbové, nezámrzné tak i systémy, které se bez zazimování neobejdou. Oba systémy mají své příznivce, své klady a zápory, vhodnost pro různá využití. Obecně se dá snad říci, že prvně uvedený systém je vhodnější k použití pro okrasné reprezentativní travnaté plochy a druhý spíše pro náročné systémy zejména sportovních areálů apod.

Jak na údržbu? Je velice prostá a prakticky se omezuje jen na občasnou kontrolu filtrů okruhových a sítek v jednotlivých postřikovačích. Každoroční výměnu zálohového zdroje, tedy obyčejných baterií v programovacích jednotkách, kontrolu ventilů apod.

A běžný provoz? Po počátečním naprogramování je prakticky bezobslužný pro dané roční období. Nastavení měníme podle klimatických faktorů jako jsou teplota vzduchu, síla slunečního záření, rychlost větru apod. Dále je pak zálivkový režim ovlivněn tím, jedná-li se o nově založený trávník či starší dobře zakořeněný. Přenastavení systému je u většiny výrobců otázkou několika vteřin jelikož programovací jednotky jsou vybaveny rozpočtovou funkcí, která nám umožňuje pouhým stiskem tlačítka procentuelně přidávat či ubírat provozní čas plošně v celé jednotkou ovládané sekci či systému.

Jaká je to investice? Jak se to vezme…vzhledem k několikanásobnému estetickému efektu zalévaného trávníku, který přináší, je velice rozumná a v celkových nákladech na pořízení zahrady v závislosti na její velikosti, členitosti a skladbě rostlin činí cca 10-50%. Nicméně, je to velice individuální. Životnost systému je dlouhodobá, vzhledem k tomu, že spojky a postřikovače jsou vyrobeny v kombinaci ‘nesmrtelných’ materiálů jako je ABS plast, nerezová ocel, silonové těsnění atd. a tak se nám rozhodně vyplatí. Už nebudete muset obtěžovat sousedy či známé aby se Vám postarali o zálivku když budete na dovolené či nebudete mít na zálivku čas.

V případě, že jste rozhodnuti skutečně vypěstovat reprezentativní okrasný či rekreační trávník je to dokonce investice vratná, jelikož náklady na spotřebu vody jsou podstatně menší díky téměř nulovým ztrátám a ušetřenému času obsluhy zahradní hadice. Mimochodem i kdybyste se sebevíc snažili tak ručně, stejně kvalitně a tak abyste vůbec poté poznali rozdíl, trávník nikdy nezalijete.

Kapkové závlahové systémy

Distribuce přesného množství vody ke každé rostlině, v pravý čas a v pravém množství – toto je základní výhoda kapkových závlah. Nová technologie s celou řadou výhod pro všechny milovníky zahrady.

Intenzivní růst
Častá zálivka s perfektně měřeným množstvím vody, bez přelití, zvyšuje okysličení půdy, a podporuje mohutný růst rostlin.

Jednoduchá instalace

Nyní máte možnost postavit si vlastní na míru postavený závlahový systém, velký či malý, takový, aby přesně vyhovoval Vašim zálivkovým požadavkům. PROGRAMOVATELNÝ ČASOVÝ SPÍNAČ, který je v závlahovém systému nainstalován v prvním pořadí, automaticky dávkuje množství a frekvenci zálivkových cyklů. Voda teče do KAPKOVAČŮ a do MIKROROZSTŘIKOVAČŮ, které zaručují konstantní a přesný průtok.
Kapkovače jsou nastavitelné tak, aby vyhovovali různým potřebám Vašich rostlin a různým vlastnostem používaných substrátů.
ÚSPORA VODY

Kapková závlaha Vám nešetří pouze čas, ale hlavně nejdůležitější zdroj života jak pro přírodu, tak i pro Vaši zahradu: vodu. Tlak, který ovládá systém, je výrazně nižší než tlak nutný pro provoz běžných systémů. Zálivkový program nastavíte tak, aby vyhovoval typu půdy. Např. pro půdu jílovitou je zapotřebí mnohem nižší průtok z důvodu pomalé absorbce vody než u písčité, kde je tomu naopak. Takto snížený průtok je tak pomalý, že to jsou vlastně jen kapky.

UNIVERZÁLNOST

Nadměrná nebo nedostatečná zálivka může vážně poškodit Vaše rostliny. Právě UNIVERZÁLNOST kapkových systémů tento problém řeší. V níže uvedené tabulce můžete zjistit správnou zálivku určenou dle druhu půdy, rostliny a počasí.

FREKVENCE A DOBA ZÁLIVKY

Nadzemní závlahové systémy

Výrobky firmy Claber pro nadzemní zavlažování jsou navrženy tak, aby uspokojily veškeré potřeby, které může vaše zahrada vyžadovat.

Díky některým jednoduchým, avšak zásadním, principům funkčnosti jako je ergonomie, jednoduchost použití, spolehlivost, výdrž a optimalizace spotřeby vody, jsou výrobky Claber ve výsledku maximálně moderní a respektují každý detail.

Vaše zahrada si prostě zaslouží výrobky Claber.

 

 

Vaše IP adresa je: 3.95.139.100
Copyright © 2020 EKOUBYTOVANI. Powered by PCSESTAV

Technické specifikace se mohou změnit bez výslovného upozornění. Obrázky mají pouze informativní charakter.

Pokud to zákon vyžaduje jsou už do ceny započítány všechny poplatky (např. autorský fond, recyklační poplatky apod).

Zahrada, zahrádkaření, zahradní potřeby to vše u nás nakoupíte.

Prodáváme pouze originální, do ČR oficiální cestou dovezené Zahrada, zahrádkaření, zahradní potřeby s garancí původu a kvality!

Všechny ceny na webu jsou uvedeny i s DPH

Zlatnictví, Hračky, Elektromateriál, Papírnictví, Elektroinstalační materiál, Kancelářské potřeby, Hračky, Papírnictví, Hračky, Ubytování, Zahrada, Spojovací materiál, Chovatelské potřeby, Fitness, Úklidové firmy, Spodní prádlo, Kování těsnění, Reality, Nábytek, Stavebniny, Sex shop, Podlahy, Šrouby, Stavba, Líčení, Domácí potřeby, Zbraně, Dekorace, Zážitky, Army-shop, Hry na PC, Sekáč, Dárky-cz, Knihy DVD, Potraviny, Elekro součástky, MIMIBAZAR, Pro nejmenší, Armyshop, Kování, Obuv a oblečení, Spojovací materiál, Spojovací materiál, Spojovací materiál, NajduZboží.cz Optimalizace webu Zahrada, zahradní potřeby, zahrádkaření - PageRank.cz Jsme umístěni u ShopMania - Internetové nákupy NajduZboží.cz Nejnakup.cz Internet-obchody.cz Levneji.eu Zalevno.cz Shopy.cz Shoops.cz Onlineshopy.cz Koupis.cz Porovnání cen eShop-katalog.cz Obchod-Eshopy.cz Najdislevu.cz Heureka.cz SrovnaniCen.cz